Loading, please wait..

Marketplace na Facebooku: Jak włączyć i odkryć nowe możliwości zakupowe?

Choć z firmowego konta nie można dodawać ogłoszeń w Marketplace, w FB Ads można tworzyć reklamy, które będą wyświetlane głównie lub wyłącznie w sekcji. 10 sierpnia 2023 funkcja sklepu na Facebooku została wycofana przez Meta, dlatego nie można z niej już korzystać. Jedną z dostępnych możliwości jest Facebook Marketplace, który wykorzystywany jest przez firmy i osoby prywatne do sprzedaży internetowej. W takim razie przeczytaj nasz poradnik, z którego dowiesz się więcej. Wśród ogłoszeń na Marketplace Facebooka można też znaleźć wiele innych grup produktów. Drobni rękodzielnicy, a sezonowo także właściciele gospodarstw rolnych, sadów, ogrodów czy ogródków działkowych chcący sprzedać część swoich plonów.

Marketplace na Facebooku – kto może sprzedawać?

Funkcja Marketplace dla firm nie jest obecnie dostępna w Polsce. W praktyce oznacza to, że nie można dodawać ofert z firmowego Dow Jones Industrial Average utrzymuje wykrawania przez cały czas highs profilu – do tego służy funkcja Sklep na fanpage’u. Z tego powodu w Marketplace nie można prowadzić ciągłej sprzedaży.

  1. Natomiast w przypadku wysyłki popularnym trikiem jest zaznaczanie lokalizacji, która przynosi najwięcej korzyści, takich jak Kraków, Warszawa, Wrocław itd.
  2. W Europie, oprócz Polski, funkcja została wdrożona w kilkunastu krajach.
  3. Serwis nadaje się świetnie do prezentacji bestsellerów ze sklepu online, prowadzenia wyprzedaży (np. końcówek kolekcji czy towarów uszkodzonych) oraz pozyskiwania leadów.
  4. Bawełnianą bieliznę codzienną, bieliznę modelującą, zmysłową bieliznę koronkową oraz body i gorsety.
  5. Przedsiębiorcy mogą natomiast skorzystać z innego rozwiązania – modułu sklepu podpiętego do strony typu fanpage.

Jak wysłać sprzedane przedmioty?

Marketplace jest już dostępny w 27 krajach na świecie, w tym 19 w Europie. Pamiętaj, że Twoje ogłoszenie wyświetli się przede wszystkim osobom, które znajdują się w tej samej lub zbliżonej Złoto zrzuca się na zysk niepewność handlu straty WPR lokalizacji. Do wyboru masz możliwość wysyłki towaru pod wskazany adres bądź odbiór osobisty. Jeśli oferujesz drugą opcję, to koniecznie ustal prawidłową i ściśle powiązaną lokalizację.

Jak prowadzić fanpage na Facebooku

Brak ochrony ze strony portalu sprawia, że kupujący może zostać oszukany. Targowisko online stworzone przez Facebooka ma sporo atutów, ale też wiele wad, które musisz zaakceptować, jeśli chcesz wykorzystać je do promocji swojego sklepu online. 📌Stosuj przyjazne ceny – Użytkownicy Marketplace Facebooka szukają okazji – tanich przedmiotów używanych oraz rzeczy nowych, ale mocno przecenionych. Jeśli czujesz, że mogą odstraszać Twoich klientów, wystawiaj oferty za złotówkę. Ogłoszenia z tak ustawionymi cenami, wyświetlają się użytkownikom sortującym wg. Czasem FB Marketplace jest mylony ze sklepem na Facebooku.

Jakie są zalety i wady Facebook Marketplace?

Mimo swoich wad, Faceboook Marketplace oferuje użytkownikom wiele korzyści. Wystawione w Marketplace oferty są widoczne dla wszystkich osób korzystających z Facebooka. Z perspektywy firmy podstronę można wykorzystać jako przestrzeń reklamową. Poza tym za korzystanie z Marketplace Facebook nie pobiera żadnych opłat ani też nie nalicza prowizji. Pomyśl o stworzeniu osobnego konta do obsługi sprzedaży bezpośredniej i promocji przez Marketplace Facebooka.

Co można sprzedawać na Facebook marketplace?

Wirtualne targowisko można znaleźć w aplikacji pod ikoną sklepu, a na stronie internetowej w lewym menu. Facebook nakłada takie blokady na użytkowników łamiących tzw. Standardy społeczności lub zasady sprzedaży przez Marketplace.

Marketplace jest dostępny na osobnej podstronie – jest oznaczony ikoną targowiska. Poza tym sprzedaż odbywa się przede wszystkim wewnątrz portalu, a do tego każdy może dodać swoją ofertę i kupować produkty wystawione przez innych kupujących. Facebook jest portalem, który cały czas stara się podążać z duchem czasu. Uruchamiając nowe funkcje, łączy użytkowników na kolejne sposoby. Od pewnego czasu w jego ramach działa ple forma marketplace, która umożliwia prowadzenie sprzedaży. W dalszej części artykułu przyjrzymy się szerzej możliwościom, jakie funkcja oferuje użytkownikom prywatnym oraz przedsiębiorcom.

Co prawda wystawianie ofert za pomocą konta firmowego nie jest możliwe, ale nie oznacza to, że przedsiębiorcy w ogóle nie mogą korzystać z Facebook Marketplace. Może to być uzupełniający kanał sprzedaży pozwalający znaleźć nowych klientów. Dlatego Marketplace Facebooka może być wykorzystany także jako kanał reklamowy (do promowania zarówno towarów, jak i usług). Reklamy w Marketplace można ustawić z poziomu konta firmowego (w Menedżerze Reklam).

Czasami użytkownicy mylą opisywaną funkcję ze sklepem na Facebooku. W istocie Marketplace to opcja dedykowana głównie transakcjom pomiędzy użytkownikami prywatnymi na rynku lokalnym. Branża e-commerce od wielu lat przeżywa dynamiczny rozwój technologiczny – również w mediach społecznościowych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się co to jest sprzedaż na Facebook Marketplace oraz kto może sprzedawać i kupować z użyciem tej usługi.

Trzeba pamiętać, że nie jest tym samym, co Sklep na Facebooku. Choć obie sekcje służą do handlowania, Sklep jest przeznaczony dla Sterling spada gdy premier Johnson podnosi ubezpieczenie społeczne użytkowników biznesowych Facebooka. Może prowadzić do zewnętrznego sklepu internetowego lub podstrony z produktami na fanpage’u.

Dziś to platforma, która pozwala osiągać cele biznesowe, pomaga w promocji firmy, ale od niedawna jest też świetną metodą, pozwalającą na zwiększenie sprzedaży w sieci. Z uwagi na to, że Marketplace na Facebooku jest skierowany do użytkowników prywatnych, nie pobiera opłat za wystawienie czy sprzedaż produktu. Oznacza to, że użytkowanie platformy jest darmowe (zarówno z punktu widzenia sprzedawcy, jak i kupującego). Jest to jego niewątpliwą zaletą i dużą zachętą do wykorzystania. Pamiętaj, że płatność czy wysyłka to operacje realizowane wyłącznie na podstawie ustaleń pomiędzy sprzedającym a kupującym.

Oznacza to, że można również oferować samochody lub nieruchomości. Ponieważ Marketplace nie oferuje bezpośrednio powiązanej z nim opcji płatności, finalizacja transakcji odbywa się za pośrednictwem Messengera. W komunikatorze strony umowy ustalają sposób zapłaty, a także mogą negocjować ostateczną cenę – Facebook w żaden sposób nie ingeruje w transakcję.

Włączając reklamę swojego Facebook Marketplace możesz ustalić indywidualnie swój całościowy i dzienny budżet. Na początku kluczowe będzie przede wszystkim ustalenie celu, jaki chcesz osiągnąć, włączając reklamę. Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemyindywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebiemix marketingowy. Człowiek od dobrego słowa (dosłownie) i szeroko pojętego łączenia kropek (w przenośni). Prywatnie zainteresowana psychologią i jej wykorzystaniem w sprzedaży oraz negocjacjach. Z nieznanych przyczyn reaguje na imię Wanda, ale poza tym jest niegroźna.

W związku z ogromną bazą użytkowników, łatwością i dostępnością usługi, może ona stać się groźnym rywalem dla serwisów zajmujących się ogłoszeniami. Aby włączyć Marketplace na Facebooku, wystarczy kilka prostych kroków. Po pierwsze, zaloguj się na swoje konto i przejdź do zakładki „Marketplace”. Następnie kliknij na przycisk „Sprzedaj coś” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać swoje produkty do sprzedaży. Możesz również przeglądać oferty innych użytkowników i składać na nie oferty.

Co ważne, portal umożliwia też zamieszczania ogłoszeń o chęci oddania przedmiotu za darmo (wystarczy przy wystawianiu produktu ustawić cenę 0 zł). Facebook w tym przypadku nie oferuje systemu płatności online, realizacji przesyłek czy funkcji gwarantujących bezpieczeństwo transakcji. Usługę można porównać do internetowego targowiska, w którym Facebook jest jedynie podmiotem udostępniającym stronom transakcji miejsce do realizacji wymiany handlowej. Sprzedaż produktów na Marketplace Facebook jest bardzo prosta. Wystarczy zrobić zdjęcie, podać opis i cenę i wystawić ogłoszenie. Usługa, którą oferuje Facebook umożliwia określenie lokalizacji, ceny i kategorii oraz wyszukiwanie ofert w okolicy.

Umowa zakupu pomiędzy sprzedawcą a potencjalnym klientem przebiega przez Facebook Messenger i nie wymaga instalacji nowej aplikacji. Prosta komunikacja i połączenie z istniejącym profilem na Facebooku jest szczególnie korzystne dla użytkowników Facebooka. Usługa całkowicie jest darmowa, Facebook nie pobiera żadnych opłat ani prowizji.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *